Procedura recenzowania tekstów

Zasady recenzowania tekstów przysyłanych do „Pamiętnika Literackiego”:

1. Każdy tekst naukowy przysyłany do redakcji „Pamiętnika Literackiego” jest oceniany przez dwóch niezależnych recenzentów.
2. Nazwiska recenzentów nie są ujawniane autorom – ani w przypadku przyjęcia tekstu do druku, ani w razie jego odrzucenia.
3. Redakcja dokłada starań, aby recenzenci nie byli w żaden sposób związani z autorem ocenianej pracy: ani poprzez relacje osobiste, ani na zasadzie podległości służbowej czy aktualnej współpracy naukowej.
4. Recenzja ma formę pisemną; w przypadku bezdyskusyjnego przyjęcia tekstu do druku lub jednoznacznego jego odrzucenia nie jest udostępniana autorowi.
5. W razie konieczności dokonania poprawek w tekście szczegółowa opinia recenzentów, ze wskazówkami dotyczącymi owych poprawek, jest przekazywana autorowi przez redakcję, bez ujawniania nazwisk recenzentów.

Korzystając ze strony wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia cookies a także dowiedzieć się na ich temat więcej. Kliknij tutaj Nie pokazuj więcej tej informacji